Aura a jej videnie.

 

Každého obklopuje neviditeľná energia – aura. Vyjadruje stav tela, mysle i duše. Citliví ľudia ju dokážu zachytiť a odhaliť aj to, čo by malo zostať skryté. Vedeli ste, že vnímať auru a chápať význam farieb sa môžete naučiť aj vy?

Aura je odrazom našej osobnosti, spôsobu života, myšlienok a emócií. Slovo pochádza z gréckeho výrazu „avra“(vánok). Energetickým poľom nie sú obklopení len ľudia, rastliny a zvieratá , ale i neživé veci, napríklad  budovy . Existenciu neviditeľného obalu potvrdili už aj vedci. 
Ak nepatríte k ľuďom, ktorí dokážu  vyžarovanie zachytiť očami, určite ste ho aspoň raz v živote pocítili. Napríklad keď ste sa s niekým prvýkrát stretli a hneď vám bol sympatický alebo ste sa radšej od neho odtiahli. Táto sympatia či nesympatia je výsledkom prelínania aurických polí a vzájomnej výmeny energie. Ak obe aury vyžarujú rovnaké frekvencie, ľudia si okamžite „sadnú“, keď sú ich vibrácie rozdielne, vo vzájomnej prítomnosti sa necítia príjemne.

Videnie aury.

Videním aury sa ľudia zaoberali už oddávna. Mnohé kresby zobrazujú postavy s podivuhodnými kruhmi okolo hlavy. Vedci tvrdia, že svätožiara, ktorú majú svätci na starých obrazoch, nie je nič iné ako aura. Homér popisuje auru ako „hmlovinu prameniacu z božskej podstaty a symbolizujúcu moc“. Hindovia nazývali túto životnú energiu pranou, v Polynézii ju označovali ako mana. Stredovekí mystici rozlišovali štyri typy aury – nimbus, svätožiaru, aureolu a gloriolu. Prvé dve sa nachádzali okolo hlavy, aureola žiarila okolo celého tela a gloriola bola kombináciou všetkých troch. Aj podľa Isaaca Newtona obklopovalo všetko živé silové pole. Fyzika zas hovorí o éterickej sile.


Skúsme to.
Všetci sa rodíme so schopnosťou vidieť auru. Kým deti do dvoch až troch rokov ju vidia bežne, v dospelosti zachytí vyžarujúcu energiu už len pár ľudí. Niekoľkomesačným usilovným tréningom môžete opäť vnímať energetické pole ľudí. Ako na to?

1. Vyberte si jednofarebne vymaľovanú miestnosť, najlepšie bielu, a zatemnite ju.

2. Pohodlne sa posaďte, zatvorte oči a relaxujte. Keď budete mať pocit, že ste dostatočne uvoľnení, začnite s pokusom.

3. Postavte sa čelom k stene vo vzdialenosti zhruba meter. Pravú ruku zdvihnite pred seba a cez prsty sa pozerajte na stenu. Oči nezaostrujte na prsty, ale na stenu.

4. Po chvíli pozorovania by ste mali okolo ruky zbadať auru. Keď ju uvidíte prvýkrát, bude biela až sivá, skoro ako hmla. Po čase sa vaša schopnosť zlepší a začnete vidieť i farby. Kým prejdete na pozorovanie ľudí, pokus zopakujte aj s inými časťami tela.

5. Postavte nejakú osôbku pred jednofarebnú stenu. Zo vzdialenosti zhruba metra zaostrite očami na stenu. V periférnom videní by ste mali vidieť energiu, ktorá ju obklopuje.

6. Po niekoľkomesačnom tréningu budete schopní zazrieť auru aj spontánne, napríklad u ľudí na ulici.


7. Najlepší spôsob, ako vidieť auru, je brať to ako  hru, teda uvoľniť sa a počkať, až ju uvidíte. Keď sa budete priveľmi snažiť, nepodarí sa vám to. 

Farby aury.

Základné farebné spektrum aury zodpovedá farbám dúhy a má aj svoju symboliku:


ČERVENÁ – vitalita, priebojnosť, sexualita, sebaláska,
ORANŽOVÁ – harmónia,  starostlivosť, praktickosť, vitalita,

RUŽOVÁ – finančný a hmotný úspech, rozhodnosť,
ŽLTÁ – tvorivosť, vynikajúci úsudok, spoločenskosť, ale aj sklony klamať,
ZELENÁ – mierumilovnosť,  schopnosť liečiť,  tvrdohlavosť ,
MODRÁ – pozitívne naladenie, úprimnosť, čestnosť, inteligencia

INDIGOVÁ – zodpovednosť za ostatných, záujem o statných, duchovné vedomie

FIALOVÁ – duchovné prebudenie,viera, intuícia,
ZLATÁ (najsilnejšia farba) silný intelekt, pozitivita, zásadovosť, spokojnosť.

Daniela.